aby se vám dobře žilo

aby se vám dobře žilo

Barking – nechte své parkovací místo vydělávat

Bydlíte v bytovém domě a máte své vlastní parkovací stání? Případně vlastníte pozemek, na kterém lze parkovat? Jste ochotni pronajmout tento prostor v době, kdy v něm vaše auto nestojí? Do Prahy přichází mobilní aplikace usnadňující parkování a zároveň nabízí vlastníkům garáží, dvorů možnost přivýdělku. Aplikace je kompatibilní s prakticky všemi elektronickými vjezdovými systémy a dokáže na jedno kliknutí otevřít bránu nebo vrata pro vjezd na parkovací stání.

Aplikace pro parkování Barking byla vyvinuta pro zjednodušení zaparkování vozidla, nejen v rušném centru města. Uživateli, který si do svého telefonu aplikaci stáhne a využije jejích možností, pomůže vyhnout se stresovým situacím při hledání místa k zaparkování svého auta. Inteligentní vyhledávací systém nabídne řidiči v jeho okolí nebo zamýšleném cíli dostupná parkovací místa, ze kterých poté už jen zbývá vybrat to správné. Parkovací stání je možné si také zarezervovat dopředu, aby bylo volné do doby, než uživatel na místo dojede.

Parkovací stání mohou do systému poskytnout rezidenční domy, kancelářské objekty, komerční parkoviště, hotely, školy i jednotliví lidé, kteří po dobu nepřítomnosti v bytovém domě, mohou stání nabídnout. Příkladem může být parkování na rušném rozhraní pražských Vinohrad a Žižkova. Firma, sídlící uprostřed Riegrových sadů, uvolnila o víkendech a po pracovní době svých zaměstnanců parkovací stání do aplikace Barking. Lidé mířící do těchto míst, tak pohodlně zaparkují a mohou pokračovat na večeři či do divadla, nebo si zaběhat v přilehlém parku.

Registrovaní majitelé parkovacích ploch spravují vše potřebné přes internet, kde mohou nastavovat dostupnost, počet parkovacích míst. Majitel parkovacího stání si sám určí cenu, kterou si přeje za jeho pronájem. Požadovaná částka se poté ukáže řidiči v aplikaci a následně po využití místa ji zaplatí pomocí platební karty.

Barking si zakládá na bezpečnosti. Všichni uživatelé aplikace jsou ověřování telefonním číslem a hlavně číslem platební karty.

Chcete více informací? Koukněte na www.barking.cz. V případě zájmu můžete také kontaktovat českého zástupce aplikace Karla Srnku na e-mailu karel@barking.city.

A jak budete příště parkovat Vy?

Fotografie ke článku

Komentáře ke článku

 • Veřejný profil uživatele Jana B, Praha | Sousedé.cz

  Jana Bělehrádková 7. 10. 2016, 14:49

  Dobrý den, zaujala mě část textu "Aplikace je kompatibilní s prakticky všemi elektronickými vjezdovými systémy a dokáže na jedno kliknutí otevřít bránu nebo vrata pro vjezd na parkovací stání"
  Znamená to tedy, že jste schopni kontaktovat správce přístupového systému ovládání konkrétních garážových vrat a zajistit přidání nového jednorázového přístupu a po uplynutí doby krátkodobého parkování opět přístup deaktivovat? V bytových komplexech s velkými garážovými prostory bývá přístup pro cizí lidi obvykle přísně kontrolován, aby nedošlo ke vstupu neoprávněných osob do bytového domu.

  • Smazaný uživatel 10. 10. 2016, 11:02

   Dobrý den, Jano,

   jsme schopni namontovat modem, který je přes internet propojený s naší aplikací. Vaše garážová vrata budou určitě kompatibilní. Všichni naši zákazníci jsou ověřováni a jejich údaje o parkování jsou zaznamenány. Proto naše aplikace na parkování není vhodná pro případné "lapky".

   Aplikace by naopak byla vhodná možná pro Váš bytový dům. Lze ji používat pro majitele parkovacích stání zcela pro otevírání brány (samozřejmě zdarma). Měli byste tedy přesný přehled o využívání garáží a zároveň byste zamezili půjčování karet mezi lidmi a volnou kapacitu poté pronajmout lidem.

   Přeji hezký den, Karel Srnka

 • Veřejný profil uživatele Michaela P, Jihlava | Sousedé.cz

  Michaela Převrátilova 9. 10. 2016, 20:49

  Dobrý den, jaká je to aplikace??

  • Smazaný uživatel 10. 10. 2016, 10:48

   Dobrý den, Michaelo,

   jedná se o aplikaci Barking. Již nyní si ji můžete zdarma stáhnout a používat na prvních testovacích parkovištích. Intenzivně jednáme o začlenění dalších. Pokud byste měla parkovací stání a mohla ho pronajmout, tak mě neváhejte kontaktovat na karel@barking.city.

   Přeji hezký den, Karel Srnka

Město

Příhlásit se

Zaregistrovat

Služby

Společenstva

Nabídka realit

Magazín

Nábytek

Lokality