Jste tu poprvé?

Zaregistrujte se, stačí jen chvilka

  • Uvidíte, co se chystá
    ve vašem domě i okolí
  • Užijete si sousedské vztahy
    bez papírování a dohadů
  • Vše je a bude
    úplně zdarma
Chystáte se zpět do práce po mateřské?

Zvládnete to!

Začíná každodenní kolotoč. Probudit děti, připravit snídani, svačiny, obléknou sebe, obléknout děti, cesta do školy, školky a hurá do práce... Poznáváte to?

 

Životní zlom

Návrat po rodičovské dovolené do práce je velký zlom v životě každé maminky. Mnohé maminky se na návrat mezi “normální“ lidi těší, některé ale mají velké obavy z toho, jak vše zvládnou. První dny a týdny neočekávejte příliš. Musíte si nejdříve vy i vaše děti zvyknout na nový životní rytmus. Nechceme vás strašit, ale raději se připravte na několikaměsíční přechodné období a povolejte případně na pomoc i babičky. Po několika letech se vracíte do práce, kde se jistě mnohé změnilo, a pro vás to může znamenat stres. Snažíte se balancovat mezi pracovním a soukromým životem, tak jako tisíce jiných žen, a nejdříve je nutné najít svou rovnováhu. 

 

Stýská se vám?

Je to zcela normální a přirozené! Do této doby jste s dětmi trávila většinu času. Mohou se u vás projevit i výčitky svědomí, že své děti zanedbáváte. Dost bylo výčitek! V období okolo tří let děti přirozeně vyhledávají dětský kolektiv. I sebelepší maminka si nedokáže pohrát s dětmi tak jako děti stejného věku. Kontakt v kolektivu pomáhá vytvářet sociální vazby, které jsou pro život velmi důležité. Ranní loučení může sice provázet smutek a pár slziček, ale zeptejte se paní učitelky, jak probíhá celý den. V naprosté většině se děti zapojí do hry velmi brzo a možná si na vás za celý den ani nevzpomenou.

Narážíte v práci na neporozumění? Bohužel u nás není běžná možnost pracovat na zkrácený úvazek nebo práce z domova. Vedoucí si často myslí, že maminky s malými dětmi jsou nespolehlivé, a mohou je tím diskriminovat. S tímto zažitým pohledem na věc budeme těžko bojovat, ale fakta mluví jinak. Maminky po návratu z rodičovské dovolené sice mohou pokulhávat v aktuálním přehledu v jejich pracovním oboru, ale za uplynulá léta získali mnoho dalších dovedností. Na rodičovské musely zastávat roli manažera, který plánuje denní rozvrh celé rodiny, logistiku, nákupy, vzdělávání  a především to vše zvládat NAJEDNOU.

Nepodceňujte tedy své kvality! 

Fotografie ke článku

Komentáře ke článku

Město

Služby

Společenstva

Nabídka realit

Magazín

Nábytek

Poradny

Lokality

TOPlist