Jste tu poprvé?

Zaregistrujte se, stačí jen chvilka

 • Uvidíte, co se chystá
  ve vašem domě i okolí
 • Užijete si sousedské vztahy
  bez papírování a dohadů
 • Vše je a bude
  úplně zdarma
Karta sociálních systémů

Karta bude mít identifikační, autorizační a v některých případech i platební funkci.Nahrazuje také současné papírové průkazy TP, ZTP a ZTP/P.

Karta sociálních systémů je určena občanům čerpajícím sociální nebo zdravotní dávky. Jde o novinku, kterou zavádí tzv. sociální reforma (psali jsme zde), konkrétně nový § 4b v zákoně č. 73/2011 Sb., o Úřadu práce ČR. Karta bude mít identifikační, autorizační a v některých případech i platební funkci. Nahrazuje také současné papírové průkazy TP, ZTP a ZTP/P. Vzor karty a další podrobnosti jsou uvedeny ve vyhlášce Ministerstva práce a sociálních věcí č. 424/2011 Sb.

Karty sociálních systémů bude vydávat Úřad práce ČR a prioritně budou sloužit k identifikaci osob právě na tomto úřadu. Budou obsahovat jméno a příjmení, číslo karty, rodné číslo, podpis a fotografii. Pro zdravotně postižené osoby bude karta plnit i funkci průkazky TP, ZTP a ZTP/P a bude tedy obsahovat i označení stupně mimořádných výhod.

Kartou se bude občan prokazovat při vyřizování veškeré agendy na úřadech práce. Karta může sloužit i jako platební, tato funkce bude využívána především u osob, které čerpají dávky pomoci v hmotné nouzi, a současně u nich existuje riziko zneužití. Úřad pak bude moci povolit výběr dávky v bankomatech nebo funkce karty omezit pouze na nákup zboží v obchodě, případně pouze na nákup sociálních služeb. Ke každé dávce bude standardně jeden výběr z bankomatu a jeden převod zdarma. Zdarma bude také vedení celého účtu, nákupy u obchodníků i kontrola zůstatku na účtu.

Autorizační funkce pak umožní kontrolovat z domova prostřednictvím internetu např. přehled o čerpaných sociálních dávkách. Karta bude fungovat v běžné síti bankomatů. Obchodníci se do systému mohou zapojit se svými terminály, musí je ale autorizovat Ministerstvo práce a sociálních věcí. Autorizaci neobdrží např. bary nebo herny.

Karty budou chráněny jako běžné bankovní karty. Podobný systém je dnes využíván v mnoha zemích nejen v EU.

Fotografie ke článku

Komentáře ke článku

 • Veřejný profil uživatele Rabbi B | Sousedé.cz

  Rabbi Bd 15. 6. 2016, 12:55


  Wow! What a useful post. Thanks for sharing.
  See more......ceo email lists

 • Veřejný profil uživatele Tayra B, Mankovice | Sousedé.cz

  Tayra Bold 16. 10. 2016, 13:29

  At any time you detect such type of 192.168.0.1 Login Fail Difficulties, it is possible to contact the wireless router help page for help. We are in this field for a long time and we're certain that we can resolve just about any problem concerning 192.168.0.1 Sign in Failure or even 192.168.0.1 Admin Set-up.

  Source: http://www.ipaddressdefinition.com/192-168-0-l-192-168-0-1/

Další články v sekci

Město

Služby

Společenstva

Nabídka realit

Magazín

Nábytek

Poradny

Lokality

TOPlist