aby se vám dobře žilo

aby se vám dobře žilo

Kdo tvoří tým Sousedé.cz? Zjistěte každé úterý v našich interview

Kdo tvoří tým Sousedé.cz? Zjistěte každé úterý v našich interview

Sousedé.cz neustále navazují nové spolupráce s partnery, které vám představují v krátkém interview. Víte tak, jaké firmy vám nabídnou zajímavé služby a slevy. Ale vlastně pořádně nevíte, kdo jsou Sousedé.cz. Proto jsme se rozhodli udělat krátké interview i s jednotlivými členy týmu. Můžete se na ně těšit každé úterý. A začneme rovnou s paní jednatelkou a zároveň obchodnicí, Zlatou Botero Vaškovou.

Jak jsi se k Sousedům dostala?

K SousedeCZ jsem se dostala přes kamaráda Martina Pösingera, který jako bývalý jednatel SousedeCZ hledal obchodnici. V době, kdy jsme se potkali, jsem dokončovala gastronomicko-obchodní projekt v Praze, kde jsem řídila obchod, distribuci a výrobu a dívala jsem se po nových příležitostech. Když to Martin zaslechl, nabídl mi, že bych mohla své obchodní dovednosti uplatnit v SousedeCZ. Myšlenka a vize celého projektu se mi líbila natolik, že jsme si plácli a já se začala starat a rozvíjet obchodní strategii pro SousedeCZ. V září 2017 se Martin rozhodl odejít a nabídl pozici jednatele mně. Byla jsem mile potěšena, že tento projekt mohu převzít a pokračovat v geniální myšlence, která mi dává smysl. „Sousedé Vám pomáhají snadněji bydlet a žít“!

Jaká je náplň tvojí práce? Čím se u Sousedů zabýváš?

V současné době jako jednatelka plním více funkci administrativní, logistickou, projektového managementu, strategickou, řízení týmu, organizaci práce, legislativních povinností. Prostě vše, co musí „statutár“ vykonávat externě i interně v rámci každé organizace. Navíc mi k základním legislativním povinnostem náleží i reporting jedinému vlastníkovi – po Hypoteční bance, je to skupina investorská. Obchodní činnost, moji životní vášeň, tedy vykonávám méně než na začátku, když jsem do SousedeCZ nastoupila. Každopádně úředničinu si ráda prokládám obchodními jednáními, díky kterým rozšiřuji základnu dodavatelských firem na našem portále, jednám s dodavateli služeb pro SousedeCZ a vyjednávám celkově veškeré podmínky spolupráce s portálem.

A co mimo práci? Jaké jsou tvé koníčky? Jak nejradši trávíš svůj čas?

V životě mám 4 oblasti, které mi dodávají energii: rodina, pohyb (sport všeho druhu, tanec) a pobyt v přírodě, cestování a poznávání nových kultur a témata osobního rozvoje. 

- Rodina – mám dva krásné kluky 9 letého Edu a 7 letého Carlose. Můj muž, také Carlos, je internetovým guru z Venezuely. Doma se rozhodně nenudíme. Jsme takový multikulturní mix se vším, co to obnáší…………manželky cizinců mi budou rozumět.

- Pohyb – miluji sport (v létě letní radovánky – plavání, kolečkové brusle, cyklistika, beach volejbal, se syny hraji fotbal, badminton etc. V zimě zase lyžování, bruslení, stavění sněhuláků, hory celkově) a tanec (latinskoamerické ale i standardní tance, jak začne hrát hudba vždy si ráda zaskotačím). Při přemíře stresu a psychické zátěže se ráda uchyluji do přírody. Procházky v zeleni mi vždy dobijí baterky.

- Cestování – osobně si myslím, že cestování je jednou z nejdůležitějších součástí poznání v našem životě. Kdo necestuje, nežije, nepozná, nepochopí. Cestování mi hodně otevřelo obzory a hlavně mi ukázalo, jak dobře se mám ve své domovině v České republice. Naši vlast miluji, ale dokáži si představit, že se s mužem jednou odstěhujeme k moři do teplíčka, kde slunce, energie a dobrá nálada převažuje po celý rok. Jestli to bude Venezuela nebo evropské letovisko, zatím nevíme.

- Osobní rozvoj – je celoživotní cesta, na kterou jsem se vydala ještě při studiích, kdy jsem cítila, že učení nemusí být mučení, když člověk pochopí, jakým způsobem funguje, kdo je a kam chce jít. Zapojuji se do nejrůznějších ziskových i neziskových komunit. Například dobrovolně vyučuji děti finanční gramotnost ve školách (pozůstatek spolupráce se skupinou ČSOB) nebo již více jak 15 let přispívám na Zdravotní klauny.

- Vnímám, že se více řídím sama sebou, a věřím, že změny musím nejdříve udělat na sobě samé, než tlačit okolí do změn. Naslouchám zkušenějším, dovolila jsem si dělat chyby a netruchlit z nich. Když padnu na hubu, tak se zase rychle postavím a jdu dál (protože ode dna se dá už jen odrazit a jít nahoru) a těším se z každého krásně a smysluplně prožitého dne. Vždy jsem byla životní optimista.

 

Jak vidíš portál SousedeCz do budoucna?

SousedeCZ se stanou nejvyhledávanějším portálem v ČR postupně ve střední i východní Evropě, jako platforma, která bude poskytovat služby, rady a zázemí všem, kteří hledají rychlé, transparentní a dostupné informace kolem bydlení a následně života ve svém Sousedském okolí. Bude konkurencí Facebook pro lokální uživatele.

Závěrem interview přeji všem současným Sousedům krásné a pohodové prožití letních prázdnin. Načerpejte mnoho sil a energie do dalších dní.

Za tým Sousedé Vás zdraví

Sousedka Zlatka

 
 

Fotografie ke článku

Komentáře ke článku

Město

Příhlásit se

Zaregistrovat

Služby

Společenstva

Nabídka realit

Magazín

Nábytek

Lokality