aby se vám dobře žilo

aby se vám dobře žilo

Když se místopředseda odstěhuje, co dál v SVJ?

Když se místopředseda odstěhuje, co dál v SVJ?

Může se stát, že se váš soused, který vykonává funkci místopředsedy v SVJ, odstěhuje a najednou máte v SVJ problém. Jak s tím naložit?

Odpovídá Mgr. Jan Eisenreich z SVJ právník.cz:

Ke změně místopředsedy je třeba zápis ze shromáždění společenství, na kterém starý místopředseda odstoupil/byl odvolán a nový byl zvolen.

K zápisu přiložíte ještě prezenční listinu a pozvánku na shromáždění.

Poté vyplníte inteligentní formulář, dostupný na justice.cz, do kterého zadáte nacionále nově zvoleného místopředsedy výboru a vymažete starého místopředsedu.

Tento návrh si vytisknete a dva členové výboru ho ověřeně podepíšou.

Posledním dokumentem, který je třeba dodat, je tzv. čestné prohlášení nově zvoleného místopředsedy (také ověřeně podepsané). V něm místopředseda prohlašuje, že souhlasí se svým zápisem do rejstříku a že je způsobilý funkci vykonávat.

Tyto dokumenty poté pošlete nebo zanesete na rejstřík. Podání stojí 2.000,- Kč a je možné ho uhradit buď v kolcích, nebo jej podat bez kolků a soud Vás následně dopisem vyzve k tomu, abyste 2.000,- Kč převedli na jeho účet bankovním převodem.

 

Rádi Vám případně veškeré dokumenty, včetně návrhu na zápis vypracujeme, cena za vypracování a podání na rejstřík je 900,- Kč bez DPH. V ceně není daný kolek.

 

 

Přeji Vám krásný den a těším se na případnou spolupráci.

Mgr. Jan Eisenreich

 

www.svjpravnik.cz

Ladislav Drha, advokátní kancelář s.r.o.

Václavské nám. 802/56, 110 00 Praha

tel.č. 727835270

Fotografie ke článku

Komentáře ke článku

 • Veřejný profil uživatele Jaroslav K, Ivančice | Sousedé.cz

  Jaroslav Kvasnička 22. 3. 2019, 5:41

  SOUSEDÉ SPOLUOBČANÉ MY JSME VŠICHNI OD PÓVLŮ PO PŘEDSEDŮ DO JEDNOHO POUHOU MRZSKOU POTRAVOU LIDOŽROUTŮ PREZIDENTŮ ČR A KANIBALŮ VLÁD ČR!!!!!!!!!!!!!!!!!!§NIKDO NEUNIKNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

 • Veřejný profil uživatele Pavel K, Brno | Sousedé.cz

  Pavel Kravka 9. 4. 2019, 13:43

  Zde se mluví o výměně předsedy z důvodu jeho odstěhování. Můj syn je členem společenství, kde předsedkyně prodala byt, odstěhovala se někam k Luhačovicím, přesto dál vykonává funkci. Přitom ve stanovách, které si navrhla a které si nechala přes synův odpor odsouhlasit, se uvádí, že osoba mimo SVJ nesmí vykonávat žádnou funkci, tedy ani schopný nájemník, profesionální předseda, apod. Vše je dáno hloupostí a důvěřivostí ostatních vlastníků, kterým je zcela jedno, pro co hlasovali.
  Pak je situace taková, jaká je.
  Osobně naprosto nesouhlasím s jakýmisi libovolně sestavenými stanovami, kde se uvádějí mnohdy naprosté nesmysly a důležité věci pak unikají. Zákonodárce měl vytvořit jednoznačně povinný základ stanov, který by musely mít všechna společenství. K tomu by mohly být přidávány různé další záležitosti s ohledem na konkrétní podmínky toho kterého společenství. Líný výbor si nechá odsouhlasit takové stanovy, aby toho musel dělat co nejméně. Nebo považuje někdo za normální, aby vlastníci neměli přístup k zápisu ze shromáždění, k vyúčtování fondu oprav, nebyli obesíláni e-mailem, atd.atd.!!!???

Město

Příhlásit se

Zaregistrovat

Služby

Společenstva

Nabídka realit

Magazín

Nábytek

Lokality