aby se vám dobře žilo

aby se vám dobře žilo

Nová zelená úsporám

Od 15. března 2016, můžete podat žádost o dotaci pro bytové domy v programu Nová zelená úsporám. Již od loňského října mohli o dotaci žádat majitelé rodinných domů, od 15. 3. 2016 však přišla řada i na bytové domy.

Oprávněnými žadateli a příjemci podpory jsou vlastníci nebo stavebníci rodinných domů a vlastníci bytových domů, kterými jsou mj. i bytová družstva a společenství vlastníků. Hlavním cílem programu je zlepšení stavu životního prostředí, na které navazují další aspekty, kterými jsou například úspora energie, zvýšení kvality bydlení občanů a zlepšení vzhledu měst a obcí.

Hlavními body programu je snižování energetické náročnosti stávajících bytových domů, kam patří například zateplení obálky budovy - výměna oken a dveří, zateplení obvodových stěn, střechy, stropu, či podlahy. Dalším bodem je pak efektivní využití zdrojů energie . Ve kterém můžete získat dotaci na výměnu původního hlavního zdroje na tuhá fosilní paliva nedosahující parametrů 3. emisní třídy za efektivní ekologicky šetrné zdroje, či dotaci na výměnu elektrického vytápění za systémy s tepelným čerpadlem, anebo dotaci na instalaci solárních termických a fotovoltaických systémů.

Ukončení příjmu žádostí: vyčerpáním stanovené alokace nebo nejpozději do 31. prosince 2021

 

Více informací naleznete na www.novazelenausporam.cz

Fotografie ke článku

Komentáře ke článku

 • Veřejný profil uživatele Anett L, Praha | Sousedé.cz

  Anett Lukášková 26. 5. 2016, 7:48

  Jen MČ Praha 2 toto nevyužije, na výměnu oken poukazujeme již leta, zde je právě možnost tuto nabídku využít, zpracovat žádost a poté urgovat, ale na MČ Praha 2 nejsou kompetentní osoby, které by tento úkon zvládly. Zřejmě jsou tak špatně placeni, že jim tento úkol natolik znesnadní a zabere tolik času, že to nestojí zato se vůbec angažovat pro občany této MČ .Také proč, jim zima není, jim teplo neutíká, oni ztráty neplatí. Občané JEČNÉ mohou nadále bušit, žádat to co je povinností každého dobrého hospodáře šetřit ,šetřit a zase šetřit, ale jak,, s děravými shnilými okny to nelze ani není způsob jak zamezit úniku tepla z bytů této lokalit . Já se ptám proč tam tyto osoby sedí, kdo je platí z a jakých peněz, byla jsem vždy přesvědčena, že jsou tam pro nás občany a jsou placeni z našich daní ,tak sakra kde je problém??
  Oprávněnými žadateli a příjemci podpory jsou vlastníci nebo stavebníci rodinných domů a vlastníci bytových domů, kterými jsou mj. i bytová družstva a společenství vlastníků. Hlavním cílem programu je zlepšení stavu životního prostředí, na které navazují další aspekty, kterými jsou například úspora energie, zvýšení kvality bydlení občanů a zlepšení vzhledu měst a obcí.
  Bude nadále MČ Praha 2 jen shromažďovat stížnosti , žádosti na výměny oken, nebo začne pracovat, ještě že se ty volby blíží. Musíme všichni a nahlas dát svůj nesouhlas na vědomí,. Tak co pomůžete, půjdete s námi do toho ostatní občané MČ.?? NEBO BUDEME NADÁLE PŘIHLÍŽET NADÁVAT A NIC NEDĚLAT??
  Anett

Město

Příhlásit se

Zaregistrovat

Služby

Společenstva

Nabídka realit

Magazín

Nábytek

Lokality