aby se vám dobře žilo

aby se vám dobře žilo

Ověřte si férovost vašich pojištění v naší online poradně

Před nedávnem jsme na našem webu spustili finanční poradnu. Můžete si tady mimo jiné porovnat a následně sjednat pojištění domácnosti, cestovní pojištění, povinné ručení či havarijní pojištění. My jsme vyzkoušeli pojistit nejběžnější auto českých silnic - Škodu Fabii a ušetřili jsme tisíce!

Za dvě minuty po zadání všech parametrů Škody Fabie 1,6 TDI jsme viděli překvapivý výsledek. „Myslel jsem si, že to bude o pár stovek levnější, ale rozdíl čtyři tisíce ročně? Tak to jsem fakt nečekal,“ prohlásil kolega, když viděl výsledné ceny pojišťoven hezky vedle sebe.

 

Jednoduše ušetříte čas a peníze

Povinné ručení přes našeho partnera Top-pojištění poskytuje celkem devět velkých pojišťoven, a to Allianz, ČSOB Pojišťovna, Kooperativa, Axa, Direct pojišťovna, Slavia pojišťovna, ČPP, Hasičská pojišťovna a Wüstenrot. Ovšem při srovnání vybraného auta, vyskočila nabídka pojištění pouze od šesti z nich. „Pojišťovny mají již předem dané, jaká auta pojistí a za jakých podmínek. Například pokud má Vaše auto specifické parametry nebo se jedná o starší model, může se stát, že ho některá pojišťovna nepojistí,“ vysvětlila nám zákaznická podpora na stránkách Top-Pojištění fakt, že nám poradna zobrazí jen pro nás platné nabídky.

 

A jak test dopadl?  

Jak je vidět z výsledku testu (úvodní fotka), nabídky se mohou dost lišit.  Direct pojišťovna nabízí roční povinné ručení za 4573 Kč. Oproti tomu u Hasičské pojišťovny vyjde až na 8863 Kč, přitom se ale nezmiňuje o žádných výhodách, kvůli kterým bychom si u ní auto pojistili.

 

Nejlevnější neznamená nejvýhodnější

Nejvýhodnější ručení pro naši Fábii nabízí Kooperativa, můžeme si vybrat ze tří variant (po kliknutí na otazníček), a to základní (4697 Kč), střední (4842 Kč) a vysokou (5084 Kč). Navíc v ceně zahrnuje i pojištění při střetu se zvěří, živelné pojištění vozidla a havarijní pojištění pro případ nezavinění nehody.

Porovnat si pojištění je opravdu rychlé, jednoduché a přehledné. My jsme to zvládli za pár minut. Dobré je mít po ruce technický průkaz, abyste nemuseli hádat, jaký objem motoru má váš vůz.

Pokud si chcete i vy srovnat povinné ručení, nebo pojištění domácnosti, havarijní či cestovní pojištění, navštivte naši poradnu a nezávazně si pojištění srovnejte. Uvidíte, že vás výsledky opravdu překvapí.

Fotografie ke článku

Komentáře ke článku

 • Smazaný uživatel 16. 9. 2016, 8:45

  Zase mi přišla složenka s povinným ručením za motorku. Nejvýhodnější, dělají, co mohou, jezdím bez nehody, ale zase úplně stejná částka jako vloni. Tak jsem to zkusil zadat tady. A hele, místo 2,5 tisíce od Slavie teď mám povinné ručení od Directu za 1300...

 • Veřejný profil uživatele Ladislav M, Praha | Sousedé.cz

  Ladislav Marušák 1. 10. 2016, 13:43

  Nedej bože, když u nějaké levné pojišťovny někomu způsobíte škodu, bude Vás proklínat.

  • Smazaný uživatel 5. 10. 2016, 22:08

   Máte prosím zkušenosti? Škrábnul jsem jedné paní auto na parkovišti. To jsem nahlásil na Allianz a ti to vyřešili bez problémů. Se Slavií, u které jsem byl 4 roky, ani s Directem jsem naštěstí zatím nic neřešil. Tak netuším, jak to probíhá.

Město

Příhlásit se

Zaregistrovat

Služby

Společenstva

Nabídka realit

Magazín

Nábytek

Lokality