Jste tu poprvé?

Zaregistrujte se, stačí jen chvilka

  • Uvidíte, co se chystá
    ve vašem domě i okolí
  • Užijete si sousedské vztahy
    bez papírování a dohadů
  • Vše je a bude
    úplně zdarma
Pozvěte souseda na večeři

V okolích státech se v poslední době rozmáhá nový kuchařský trend. Ne, naši zahraniční sousedé neobjevili kuchařku Ládi Hrušky, ani se nejedná o speciální přípravu pokrmů mražením. Řeč je o milovnících vaření, které tato aktivita baví natolik, že zvou své přátelé, ale i neznámé gurmány k sobě domu na večeři.

 Jak taková večeře probíhá? Mistr kuchař si vymyslí meny na příslušný den, které vyvěsí například na webu Sousede.cz, na Facebooku, anebo na dveřích domu a poté čeká, kolik lidí se mu ozve. Vzhledem k tomu, že se jedná o byty a ne restaurace, je celkem běžné, že maximální počet strávníků jsou čtyři. Skladba meny je na kuchaři, ale bývá zvykem podávat předkrm, hlavní chod a dezert.

Samozřejmě, že nic není zadarmo, šéfkuchař si propočítá náklady na přípravu pokrmů a samotnou práci a návštěvníkům již předem vystaví účet. Většinou se jedná o velmi přijatelnou cenu, která je s fullservisem. Pro návštěvníky může být, krom domácí kuchyně, také lákadlem, že je bude obsluhovat samotný kuchař, který ví o jídle vždy víc než číšník. Navíc je velmi nepravděpodobné, že by návštěvníky číšník/kuchař přehlížel, jak se v některých restauracích stává.

Jestli vás baví vařit, je toto možnost, jak získat zpětnou vazbu na váš kuchařský um od někoho jiného než od rodiny. Navíc, pokud pozvete své sousedy je to skvělá příležitost k tomu je lépe poznat. A jestli jim dáte účet, či nikoliv, je pouze na vás.             

Fotografie ke článku

Komentáře ke článku

  • Profil uživatele Jiri Cerny | Sousedé.cz

    Jiri Cerny 21. 4. 2016, 13:35

    TO NENI VUBEC SPATNY NAPAD

  • Profil uživatele Rajni Kant | Sousedé.cz

    Rajni Kant 3. 6. 2016, 8:06

    Best Packers and Movers Companies
    Packers and Movers Mumbai @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-mumbai.html
    Packers and Movers Pune @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-pune.html
    Packers and Movers Kolkata @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-kolkata.html
    Packers and Movers Chandigarh @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-chandigarh.html
    Packers and Movers Navi Mumbai @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-navi-mumbai.html
    Packers and Movers Thane @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-thane.html

  • Profil uživatele Rajni Kant | Sousedé.cz

    Rajni Kant 3. 6. 2016, 8:07

    Top Packers and Movers Companies
    Packers and Movers India @ http://www.pikup5th.in/
    Packers and Movers Gurgaon @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-gurgaon.html
    Packers and Movers Delhi @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-delhi.html
    Packers and Movers Bangalore @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-bangalore.html
    Packers and Movers Hyderabad @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-hyderabad.html
    Packers and Movers Noida @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-noida.html
    Packers and Movers Chennai @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-chennai.html

Další články v sekci

Město

Lokality

Společenstva

Poradny

Magazín

TOPlist