Jste tu poprvé?

Zaregistrujte se, stačí jen chvilka

  • Uvidíte, co se chystá
    ve vašem domě i okolí
  • Užijete si sousedské vztahy
    bez papírování a dohadů
  • Vše je a bude
    úplně zdarma
Sousedské přežití

Někdy se může dům s vícero byty velmi rychle přeměnit na menší reality show. Neshody a pře bývají velmi častým problémem mezi jednotlivými sousedy, ke kterým se postupně přidávají další, kteří s jejich názory souhlasí. A tak se postupně v domech vytváří skupiny odpůrců a příznivců…

Například pejskaři a zahrádkáři se dostávají velmi lehce do sporů. Psi chodí značkovat na pěstitelské skvosty zahrádkářů. Naopak pejskařům a dalším mohou vadit kreace milovníků zeleně, kteří pokládají truhlíky prakticky všude, kde je volno. Nejenom, že některé květiny překáží v průchodu, navíc z protipožárních bezpečnostních důvodů bývají většinou na chodbách zakázány, krom toho, mohou některým obyvatelům způsobit alergické reakce.

Na jednu stranu je hezké, když se někdo snaží oživit šedé zdi domu a osázet okolí barevnými květinami. Ale ne každý má připravenou mačetu na prosekání se kolem velkých palem, či chuť nasávat omamné vůně orchidejí ještě před první kávou. Stejně tak, ne každý je nadšený pokud má poslouchat štěkání kdykoliv když vstoupí do domu, nebo šlápnout do loužičky. Každý máme nějaký životní styl a rozhodně bychom jej neměli vnucovat ostatním obyvatelům domu.

Stejně tak by se takové pře neměly stávat hlavním bodem schůzí. Tam by se měly řešit daleko závažnější problémy. Proto by si měl každý předem rozmyslet, jestli takové téma na schůzi vznést, nebo ho vyřešit soukromě .

Fotografie ke článku

Komentáře ke článku

  • Profil uživatele Rajni Kant | Sousedé.cz

    Rajni Kant 3. 6. 2016, 8:06

    Best Packers and Movers Companies
    Packers and Movers Mumbai @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-mumbai.html
    Packers and Movers Pune @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-pune.html
    Packers and Movers Kolkata @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-kolkata.html
    Packers and Movers Chandigarh @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-chandigarh.html
    Packers and Movers Navi Mumbai @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-navi-mumbai.html
    Packers and Movers Thane @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-thane.html

  • Profil uživatele Rajni Kant | Sousedé.cz

    Rajni Kant 3. 6. 2016, 8:07

    Top Packers and Movers Companies
    Packers and Movers India @ http://www.pikup5th.in/
    Packers and Movers Gurgaon @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-gurgaon.html
    Packers and Movers Delhi @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-delhi.html
    Packers and Movers Bangalore @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-bangalore.html
    Packers and Movers Hyderabad @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-hyderabad.html
    Packers and Movers Noida @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-noida.html
    Packers and Movers Chennai @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-chennai.html

Další články v sekci

Město

Lokality

Společenstva

Poradny

Magazín

TOPlist