Jste tu poprvé?

Zaregistrujte se, stačí jen chvilka

  • Uvidíte, co se chystá
    ve vašem domě i okolí
  • Užijete si sousedské vztahy
    bez papírování a dohadů
  • Vše je a bude
    úplně zdarma
Sousedské vztahy

Sousedské vztahy nebývají vždy růžové. Ne každý si sedne se svým sousedem a dokáže s ním zajít na kávu a probírat záležitosti všedního dne. Ale přeci jen je dobré, když jste se svými sousedy zadobře a nemá chuť se kvůli nim přestěhovat. Jak tedy docílit toho, aby ve vašem společném domě vládla příjemná a přátelská atmosféra?

Pro každého obyvatele domu platí jedno velmi důležité pravidlo a to je - nikoho cíleně neprovokovat. Ať už hlučnou hudbou, děláním nepořádku mimo vlastní byt, či nezamykáním vchodových dveří. Někdy také bývá problémem dupání, které si člověk neuvědomí až do té doby, dokud neuslyší dupat souseda nad sebou. Samozřejmě i tento problém nabízí okamžité řešení s minimální investicí, a to zakoupením bačkor.

Nezapomínejte také na to, že úsměv a slušnost má své kouzlo, nikoho nic nestojí a potěší každého. Takže až příště uvidíte svého souseda, usmějte se, pozdravte a případně mu podržte dveře. Je celkem neslušné, když někomu zavřete dveře před nosem a přitom bydlí hned vedle vás. Přeci jen, dobré sousedské vztahy jsou důležité a příjemnější než každodenní hádka na chodbě kvůli maličkostem.

A kvůli čemu nejčastěji vznikají v domech spory? Častým problémem bývá udržování a chování obyvatel ve společných prostorách budovy, kde jsou schopni někteří obyvatelé domu zanechávat odpad, či dokonce kouřit a tím si znepřátelit většinu sousedů. Dalším často diskutovaným tématem bývá porušení nočního klidu, který je ve většině domech stanoven na 22 hodinu. Problémem bývají i víkendové večírky, kdy někteří zapomínají na tenkost stěn a hlasitost hudby, která se prolíná do sousedních bytů. Někdo může namítat, že hodina hlasité hudby nikomu neuškodí, ale nikdy bychom neměli zapomínat na to, že náš soused může mít další den ranní směnu a tak i hodina klidného spánku je pro něj více než důležitá.

Fotografie ke článku

Komentáře ke článku

  • Profil uživatele Rajni Kant | Sousedé.cz

    Rajni Kant 3. 6. 2016, 8:07

    Best Packers and Movers Companies
    Packers and Movers Mumbai @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-mumbai.html
    Packers and Movers Pune @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-pune.html
    Packers and Movers Kolkata @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-kolkata.html
    Packers and Movers Chandigarh @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-chandigarh.html
    Packers and Movers Navi Mumbai @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-navi-mumbai.html
    Packers and Movers Thane @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-thane.html

  • Profil uživatele Rajni Kant | Sousedé.cz

    Rajni Kant 3. 6. 2016, 8:07

    Top Packers and Movers Companies
    Packers and Movers India @ http://www.pikup5th.in/
    Packers and Movers Gurgaon @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-gurgaon.html
    Packers and Movers Delhi @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-delhi.html
    Packers and Movers Bangalore @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-bangalore.html
    Packers and Movers Hyderabad @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-hyderabad.html
    Packers and Movers Noida @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-noida.html
    Packers and Movers Chennai @ http://www.pikup5th.in/packers-and-movers-chennai.html

Město

Lokality

Společenstva

Poradny

Magazín

TOPlist