aby se vám dobře žilo

aby se vám dobře žilo

Stylové stojací lampy oživí každý interiér

Stylové stojací lampy oživí každý interiér

Prosvětlete si místnosti pomocí stojací lampy, která je funkčním doplňkem do domácnosti. Hodí se jako doplňkové osvětlení obýváku i jako světlo pro náruživé čtenáře. A navíc skvěle vypadá. Vše potřebné najdete u nás v sekci Nábytek.

Stojací lampy kombinují hned několik prvků v jednom, jsou praktické i dekorativní. Dokáží podtrhnout atmosféru, ale stejně dobře poslouží jako světlo ke čtení nebo doplňkové osvětlení při sledování televize. Podle čeho takovou lampu vybrat?

Do obýváku i ložnice

Nejčastěji najdou využití v obývacích pokojích právě jako doplňkové světlo a dekorace, stejně dobře se ale hodí i do ložnice jako jemnější osvětlení. Pokud budete lampu využívat často ke čtení, jsou praktické takové, které kombinují dva zdroje. Druhá část lampy bývá zpravidla polohovatelná a světlo není tak rozptýlené, takže při čtení nebudete nikoho rušit svícením do očí.

Stojací lampa jako designový doplněk

Kromě praktického využití je lampa skvělý bytový doplněk. Její výběr proto přizpůsobte i tomu, v jakým stylu máte zařízený interiér. Výběr materiálů je různý. Od elegantního kovu až po nadčasové dřevo. Z kovových můžete sáhnou po chromované klasice nebo zvolit teplejší odstín v bronzu nebo mosazi. Velmi zajímavé jsou měděné lampy, které působí luxusně. Kov je velmi nenáročný i na údržbu. Dřevo dodá na útulnosti, jen je potřeba ho občas ošetřit, aby vypadalo hezky i po letech.

Stínidlo pak může být také z kovu, ze skla, ale i třeba z papíru, který je výrazně levnější. Častý je i plast, který také patří do levnějších materiálů. Pokud byste si naopak chtěli připlatit, vyberte si luxusní lampu se stínidlem z křišťálu.

Praktické vychytávky

U některých lamp vás příjemně překvapí vychytávky v podobě dotykového ovládání, kdy lampu zapnete pouhým dotykem na stmívač. Stmívač pak umožňuje nastavit intenzitu světla podle potřeby a nálady. Do takových lamp se nejvíce hodí LED žárovky nebo speciální typ úsporných žárovek s rychlým náběhem. LED zdroje mají ale výrazně delší životnost. Ty se navíc hodí i do lamp s dálkovým ovládáním, díky kterému můžete ovládat světlo z gauče. A to nejen jeho jas, ale i barvu. To je možné nastavit i z mobilního telefonu přes aplikaci. Pokud tuto funkci nemá lampa samotná, je do některých možné koupit speciální LED zdroje i s ovladačem.

Fotografie ke článku

Komentáře ke článku

 • Veřejný profil uživatele Marie K, Brno | Sousedé.cz

  Marie Korčáková 6. 11. 2018, 16:08

  Co dělá tato reklama na našem soukromém portálu určeném pro potřeby SVJ Gallašova 6? Korčáková

  • Veřejný profil uživatele Iva Nováková S, Praha | Sousedé.cz

   Iva Nováková Sousedé.cz 7. 11. 2018, 8:07

   Dobré ráno, po zjištění stavu mám pro Vás následující informace. Jedná se pouze o notifikace od administrátora-provozovatele portálu (tedy od nás, nikoliv od třetích stran). A jde o upozornění na nově vyšlé články v našem e-magazínu. Tyto notifikace byly naprogramovány při vzniku webu a zobrazují se všem uživatelům na "zdi" v uživatelském rozhraní.

Město

Příhlásit se

Zaregistrovat

Služby

Společenstva

Nabídka realit

Magazín

Nábytek

Lokality