Jste tu poprvé?

Zaregistrujte se, stačí jen chvilka

 • Uvidíte, co se chystá
  ve vašem domě i okolí
 • Užijete si sousedské vztahy
  bez papírování a dohadů
 • Vše je a bude
  úplně zdarma

Svolat shromáždění jednoduše, bez stresu

Svolat shromáždění jednoduše, bez stresu

Už zase musím svolat shromáždění, povzdychne si zoufale nejeden předseda výboru SVJ. To abych opět koupil náplň do tiskárny na pozvánky a připravil si dobré boty, až budu obíhat, jako každý rok dům a přemlouvat sousedy, aby nás bylo na shromáždění alespoň potřebná půlka. No a navíc letos, kdy musíme do konce roku schválit změnu stanov v souladu s novým občanským zákoníkem.

Ne každý předseda si ale zoufá – jsou i tací, kteří se vůbec přípravy shromáždění neděsí. Používají totiž některý z moderních on-line nástrojů, jakým je například náš portál www.sousede.cz. Portál umožňuje hromadně oslovit emailem všechny registrované členy SVJ a poslat jim nejen pozvánku na shromáždění, ale i odkaz na zabezpečený webový prostor. Tam najdou veškeré dokumenty, potřebné k projednání důležitých bodů na shromáždění, včetně např. fotodokumentace probíhající rekonstrukce střechy.

A kromě toho, předsedo, termín shromáždění, zadáte do kalendáře. Pozvaným pak emailem automaticky přijde upozornění, kdyby náhodou na shromáždění zapomněli. A přijdou. Rádi byste některé důležité věci probrali ještě před shromážděním, abyste pak v kočárkárně nepostávali zbytečně dlouho?  Využijte nástrojů Diskuze nebo Ankety a proberte vše předem.

Shromáždění tak může proběhnout rychle a v klidu. Zápis z jednání potom jednoduše uložíte do Dokumentů na www.sousede.cz, kde si ho každý registrovaný soused může nejen přečíst, ale i stáhnout.

A máte zas na rok klid!

Fotografie ke článku

Komentáře ke článku

 • Veřejný profil uživatele Martin P, Praha | Sousedé.cz

  Martin Pösinger 13. 10. 2016, 13:18

  S tímhle jsme měli dobrou příhodu teď na schůzi SVJ v úterý. Měli jsme začínat v 18 hodin. Předtím půlhoďka prezence. V 6 nám řekli: "K tomu, abychom byli usnášeníschopní, nám chybí 2 lidé s garážovým stáním." Za chvilku jeden přišel. A pak začala akce SEŽEŇME JEDNOHO S GARÁŽÍ! Předseda nás požádal o půlhodinky trpělivosti, vyrazili autem do domu s formulářem plné moci a za půl hodiny se vrátili. Vítězství! Papír podepsaný a my jsme se sešli v usnášeníschopném počtu členů :)

 • Veřejný profil uživatele Blanka N, Praha | Sousedé.cz

  Blanka Neužilová 13. 10. 2016, 13:37

  Tak u nás v družstvu funguje paní a ta by chtěla schůze stále, takže dobrovolně vyhotovuje na psacím stroji agitační letáčky ke schůzím vyzívající za roztodivnými účely, třeba že třeba ostříhat keř, či uklidit zahradní nábytek...

 • Veřejný profil uživatele Eva H, Praha | Sousedé.cz

  Eva Herleová 17. 10. 2016, 15:41

  Dobré odpoledne . Pravděpodobně mé jméno není zde ještě známé, ale to není podstatné. Přesto, že zde nebydlím tak dlouho, už 7.září t.r. jsem s p. Lontošem osobně řešila zatékání vody do garáže a to u stání č. 45. Po dalším dešti dne 6.10.t.r. jsem tuto skutečnost konzultovala s p. Grofem, který se snažil ihned pomoci a na mé zahrádce, kde okap směřuje právě k místu zatékání, jsme toto společně prohlédli .Závada však bude asi závažnějšího charakteru a možná i v jiném místě.Bylo p. Lontošem sděleno, že věc se řeší. Jak? K věci - Na schůzi Vás požádal p. předseda a žádal o trpělivost s tím, že se shání dva lidé " do počtu". Ptám se, proč jsem na tuto schůzi nebyla pozvána, když zatékání se týká nejvíce mne / garáž. stání mám těsně pod zatékáním a voda, která nejen, že teče po zdi ale dál prosakuje stropem a jak si mohli někteří nájemníci všimnout , tak zatéká i do prostoru zajíždějících aut ke stáním.Osobně jsem ke zdi ještě přidala další plastovou nádobu a vodu z garáže vynosila ven.Podotýkám, že ještě nenastalo úplné deštivé počasí, které tuto závadu " d o b ř e v y ř e š í ". Ještě maličkost: Bydlím v domě 1484/6 a ne v č. 4 jak bylo mylně vepsáno.Chtěla bych věřit, že pozvání na schůze se týkají všech bydlích , a tudíž že budou řádně a včas pozváni. Eva Herleová

 • Veřejný profil uživatele Váš D, Praha | Sousedé.cz

  Váš Domovník 20. 10. 2016, 10:57

  Vážená paní Herleová, obraťte se přímo na správce vašeho SVCJ https://www.sousede.cz/spolecenstva/spolecenstvi-vlastniku-pro-dum-cp-1484-praha-10

 • Veřejný profil uživatele Karel N, Praha | Sousedé.cz

  Karel Nemecek 8. 11. 2016, 6:13

  Najdu zde i funkci Hlasování, která mi prepocita hlasy podle podílu na společných částech domu v SVJ v průběhu schuze?

 • Veřejný profil uživatele Váš D, Praha | Sousedé.cz

  Váš Domovník 8. 11. 2016, 11:13

  Dobrý den pane Němečku, ano - vlevo v sekci Ankety založíte anketu/hlasování a můžete si nastavit, zda chcete hlasovat dle podílu (pro SVJ) či podle hlasů (pro BD). U SVJ je důležité mít správně nastavené podíly u všech vlastníků. Protokol o hlasování si pak můžete vytisknout.

Město

Služby

Společenstva

Nabídka realit

Magazín

Nábytek

Poradny

Lokality

TOPlist