Jste tu poprvé?

Zaregistrujte se, stačí jen chvilka

 • Uvidíte, co se chystá
  ve vašem domě i okolí
 • Užijete si sousedské vztahy
  bez papírování a dohadů
 • Vše je a bude
  úplně zdarma
Trávník kolem domu, kdo se o něj postará?

Kolem každého domu bývá kus zelené plochy, či pár okrasných lístků, v některých případech se jedná spíše o plevel, který je tam omylem než cíleně, ale je tam. A na jaře začíná přibývat spekulací o tom, kdo bude letos trávník sekat.

V létě již začíná být situace neúnosná, protože vršky travin se začínají pomalu ale jistě drát do prvních pater bytů a ne každý obyvatel má připravený slamník na jejich sklizeň. Kdo tedy nese odpovědnost za posekání trávníků kolem vašeho domu?

Odpověď na tuto otázku je velmi prostá. Zelené plochy kolem domů vždy někomu patří, ať už družstvu, společenství vlastníků jednotek či jiné právnické osobě, fyzické osobě, nebo státu. Všechny tyto informace najdete na katastru nemovitostí, nebo vám je sdělí někdo pověřený z vašeho domu. A podle výsledku pak jednáte. To znamená, že buďto začnete urgovat správce ve vašem domu, nebo začnete psát dopisy a e-maily na úřady a příslušným osobám. Někdy ale zabere dopisování a vyřešení situace tolik času, že je snad i rychlejší vypůjčit si z blízkého statku stádo ovcí a nechat zeleň kolem domů spást. 

Fotografie ke článku

Komentáře ke článku

 • Veřejný profil uživatele Adelina C, Praha | Sousedé.cz

  Adelina Chalupníčková 21. 5. 2016, 18:20

  Zelené plochy kolem našich domů nám nepatří, jak vidno ze smluv, takže se stará obec a myslím, že dobře. Jen mi vadí díry na cestách, které jsou už letité.

 • Veřejný profil uživatele Zdeněk T, Bystřice pod Hostýnem | Sousedé.cz

  Zdeněk Tomeček 14. 6. 2016, 16:42

  Trávník okolo domu patří lesům české republiky,kterým ač ho užíváme jen pro vstup do domu musíme platit nemalý nájem a ještě trávník udržovat.

Město

Služby

Společenstva

Nabídka realit

Magazín

Nábytek

Poradny

Lokality

TOPlist