Jste tu poprvé?

Zaregistrujte se, stačí jen chvilka

  • Uvidíte, co se chystá
    ve vašem domě i okolí
  • Užijete si sousedské vztahy
    bez papírování a dohadů
  • Vše je a bude
    úplně zdarma

Archiv pro rubriku “BD a SVJ”

Víte, že při vytápění z centrálního zdroje tepla lze ušetřit až 20 % nákladů?

Nelíbí se vám účty za vytápění vašeho bytového domu? Jste napojeni na centrální zdroj tepla, máte pocit, že vás má dodavatel tepla pevně v hrsti? Možná i vy vidíte jediné možné řešení, a tím je odpojení od centrálního zdroje tepla a vybudování vlastní domovní kotelny. Jsou ale i jiné možnosti. Nesrovnatelně levnější a rychlejší řešení se zaručeným efektem úspor je například regulační jednotka Regupat, která hlídá optimální množství tepla odebíraného z CZT.
...Zobrazit celý článek

Setkání s právníkem pro SVJ – odpovědi na konkrétní dotazy. Kapacita omezena

Obyvatelé bytových domů většinou ani netuší, jak často se musí předseda jejich BD nebo SVJ potýkat se zapeklitými záležitostmi ohledně smluv a různých právních problémů. Všichni ale víme, že právní služby nejsou zrovna nejlevnější. Přesto jsme pro vás našli řešení! Dostupnyadvokat.cz. Přijďte se přesvědčit osobně na Odpolední čaj s právníkem, který proběhne již 25. ledna!
...Zobrazit celý článek

Nejčastější závady novostaveb bytových domů podle inspektorů nemovitostí (3)

Své zkušenosti z praxe poskytují inspektoři nemovitostí - odborníci, kteří odhalují závady nemovitostí. Často využívanou službou ze strany společenství vlastníků v novostavbách bývá tzv. Inspekce nemovitosti před koncem záruky, kdy inspektoři sestaví seznam závad k reklamaci u developera. Na příkladu sedmipodlažního monolitického domu z roku 2013 s celkem 22 jednotkami si ukážeme nejčastější závady k reklamaci v záruční době. Seriál článků je členěn do odstavců, postupně popisujících jednotlivé prvky stavby podle metodiky společnosti Nemoinspekt. V minulém díle jsme se podívali na exteriéry. V tomto díle se zaměříme na fasádu včetně soklů.
...Zobrazit celý článek

Konec roku v SVJ

Konec roku má ve své podstatě nejméně dvě roviny. Jednou je příprava na svátky, vymýšlení dárků počínaje Barborkou, Mikulášem a zejména pod stromeček, které přinese Ježíšek. Je to shon, který je umocněn velkou reklamou ve všech obchodech, v televizi, prostě všude. Tou druhou rovinou je bilancování roku, co jsme uskutečnili, co bylo správné, kde jsme chybovali a na co jsme zapomněli. Jak to je u SVJ?
...Zobrazit celý článek

Další články v sekci

Město

Služby

Společenstva

Nabídka realit

Magazín

Nábytek

Poradny

Lokality

TOPlist